
Mais og hvetetortillas

Tortillalefser er raskt å lage så på en liten halvtime har man nystekte lefser, klare til å fylles med noe godt. Skal man lage ekte maistortillas skal det brukes et maismel som heter Masa Harina. Dette er det ikke alle som får tak i så jeg har her brukt vanlig maismel og tilsatt hvetemel.
8 stk
INGREDIENSER
- 2 dl varmt vann
- 1/2 ts salt
- 100 g maismel
- 150 g hvetemel
Rør det sammen. Ha deigen på melet underlag og del i 8 biter.
Kjevle ut til tynne lefser på størrelse med stekepanna. Bruk godt med mel når du kjevler så de ikke sitter fast i benken.
Stekes i tørr stekepanne på høy varme. Børst/tørk stekepanna mellom hver lefse, melet som er på lefsene svir seg. Jeg bruker bare litt kjøkkenpapir og tørker det vekk med. Avkjøl mellom to kjøkkenhåndklær oppå ei rist. Pakk i plast så fort de er kalde. Frys de som ikke skal spises samme dag.

Ovnspannekake med bacon

Hvetetortillas
Du vil kanskje også like

Brokkolisuppe
26. februar 2020
Bretagnesaus
16. august 2020